Orosz-magyar, magyar-orosz műfordítói tábor

Версия для печатиPDF változat

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Lakiteleki Népfőiskola és a Tolsztoj Társaság

pályázatot hirdet magyar-orosz műfordítói táborban való részvételre.

A pályázati felhívásra azoknak a magyar-orosz műfordítás iránt érdeklődő, 35 év alatti fiataloknak jelentkezését várjuk, akik elhivatottságot éreznek magyar nyelvű szépirodalmi szövegek oroszra fordítása iránt.

A műfordítói táborban a résztvevők előadásokat hallhatnak a kortárs magyar irodalomról és kultúráról, és szemináriumi foglalkozások keretében megismerkedhetnek a magyar nyelvű szövegek oroszra fordításának elméletével és gyakorlatával.

A fordítótábor helyszíne: Lakiteleki Népfőiskola

A fordítótábor ideje: 2017. augusztus 28. - szeptember 3.

A szervezők a fordítótábor idejére ingyenes szállást, étkezést és a foglalkozásokon való térítésmentes részvételi lehetőséget, valamint ‒ külföldi résztvevők esetében ‒ ingyenes repülőjegyet biztosítanak a nyertes pályázók számára.

A fordítótáborba egy minimum 8.000 – maximum 12.000 karakterből álló, magyarról oroszra fordított szépirodalmi szöveggel mint pályamunkával, valamint a Lakiteleki Népfőiskola vagy a Tolsztoj Társaság honlapjáról (www.nepfolakitelek.hu/www.toljsztojtarsasag.hu) letölthető jelentkezési lappal lehet jelentkezni.

A pályamunkákat és a jelentkezési lapokat pdf formátumban a goretity.jozsef@arts.unideb.hu e-mailre kell elküldeni.

A pályamunkák és a jelentkezési lapok benyújtásának határideje: 2017. július 10-ig

A beérkező pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, és a legjobb pályázókat 2017. július 17-ig értesíti a részvételi lehetőségről.

Budapest, 2017. május 30.

Esemény dátum:
hétfő, 2017, augusztus 28 - 08:00 - vasárnap, 2017, szeptember 3 - 20:00