Lezajlott az esszépályázat - Участников конкурса наградили в Русском центре

Lezajlott a Pécsi Orosz Központ és a BTK Orosz Filológia Tanszék esszépályázata, amelyet a Nemzetközi Anyanyelvi Nap alkalmából hírdettünk meg. A résztvevők jóvoltából kizárólag magyar nyelven megírt dolgozatok érkeztek, és a korábbi évektől eltérően jelentős volt a felnőtt pályázók aránya, a fiatalokat középiskolások és egyetemisták képviselték. A szövegekre általánosan jellemző volt az önálló témafeldolgozás, a család vagy az életút tapasztalatainak, adottságainak leírása, elemzése. A díjazottak az oklevél mellett ajándéktárgyakat vettek át. Gratulálunk a résztvevőknek a színvonalas munkákért és reményeink szerint a  jövőben is hasonlókban lesz részünk.

В Русском центре наградили участников конкурса сочинений, посвящённого Дню родного языка и организованного центром и кафедрой русской филологии Печского университета. Жюри конкурса отметило высокий уровень сочинений и их оригинальность, а также бережное отношение участников к родному языку, на что обращали внимание все лауреаты. Все участники конкурса получили грамоты, а победителям также были вручены сувениры центра и университета.