Zenei Világnap

Október 1.-jén a pécsi egyetem aulájában a Zenei Világnap tiszteletére koncertet szerveztek. A Zenei Világnap megtartásától szóló döntést 1973-ban fogadta el az IMC 15. Közgyűlése Lausanne-ban és az első megünneplésre 1975-ben került sor. Az Orosz Központ második alkalommal szervezett koncertet ez okból, amelyen Chopin, Gershwin, Csajkovszkij és más szerzők zongoradarabjai hangzottak el, az egyetem egyik hallgatója magyar népdalokat adott elő, a közönség orosz nyelven elénekelt dalokat is hallhatott, gitáron pedig a Kalinka - Калинка és a Fekete szemek -  Очи чёрные szólalt meg. A fellépők oklevelet kaptak a szereplésért, az Orosz Központ munkatársai pedig kifejezték abbéli reményüket, hogy minden évben megszervezilk a koncertet a Zenei Világnap tiszteletére és hagyománnyá válik a különböző népek esztétikai értékeinek kölcsönös tisztelete.