A "Szláv Nyelvek és Kultúrák" vetélkedő díjazottjait és résztvevőit köszöntötték Pécsett

A soknemzetiségű Pécsett ezévben is megrendezték a Szláv Nyelvek és Kultúrák eseménysorozatot, sajnos most is - a tavalyihoz hasonlóan - a virtuális térben. A vetélkedőre szóló felhívás a régió középiskolás diákjait szólította meg. Az esemény megszervezésében az Orosz Központot támogatta a pécsi horvát és ukrán önkormányzat, valamint a PTE Szláv Filológia Tanszék. A vetélkedő minden résztvevője oklevelet és könyvutalványt kapott. Esszé kategóriában első helyezést ért el Kovács Kristóf, második lett Bódi Bettina, a harmadik Galic Ivana. Az Orosz Központ különdíját Mihalovics Gréta kapta, mindannyian a bajai III. Béla Gimnázium diákjai. Videoklip kategóriában - rövid vers vagy próza felvétele - elsősorban a pécsi horvát gimnázium tanulói voltak aktívak. A diákoknak köszönjük a részvételt, az őket felkészítő tanároknak hálásak vagyunk a kitartó munkáért és reméljük jövőre is találkozunk.