Szláv Nyelvek és Kultúrák Vetélkedő 2021 eredményei

A Szláv Nyelvek és Kultúrák témában középiskolások számára meghirdetett vetélkedő ebben az évben is találkozott a diákok érdeklődésével Három feladatrész szerepelt a felhívásban: feladatlap megoldása és esszé írás, valamint rövid vers vagy próza előadása videofelvételen. A  video új lehetőségként szerepelt, népszerű is lett a 10. és 11. évfolyamos diákok körében. Az esszé széleskörű lehetőséget adott a témaválasztásra - A XX. század öröksége - ismert szláv személyiséget lehetett választani: tudóst, művészt, közéleti szereplőt. A bemutatott személyek között szerepet II. János Pál (két dolgozatban is), Maria Sklodowska - Madame Curie, Marc Chagall, a sci-fi író Sztrugackij fivérek és a Magyarországon kevésbé ismert festő Kusztogyijev. A zsüri értékelte a dolgozatokat és a következő sorrendet alakította ki: 1. Kovács Kristóf, 2. Bódi Bettina, 3. Galic Ivana. A  videofelvételek előadóinak értékelése: 1. Szabó Emese,  2. Hahner Branko, 3. Bende Biljana. Ebben a kategóriában az Orosz Központ különdíját Mihalovics Gréta kapja.

Minden résztvevő oklevelet kap, a díjazottak könyvutalványban részesülnek. Minden résztvevőnek köszönjük az aktív közreműködést, a felkészítő tanároknak hálásak vagyunk a kitartó munkáért, és reméljük jövőre is találozunk.

Szervezők: Pécsi Orosz Központ, Pécsi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat, Pécsi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat