Szláv Napok programja

Szláv Kulturális Napok programja

Az Orosz Központ az idei esztendőben is megszervezte a Szláv Kulturális Napok programját. Ennek keretében a hallgatók és a közönség többi részének élénk érdeklődése mellett elhangzott Font Márta professzor előadása "Jaroszláv és I. András" c. témában. A XI.sz.-i történelemről szóló ismereteink kibővültek a kijevi nagyfejedelem, Bölcs Jaroszláv és I. András magyar király kapcsolatának megismerésével. A program folytatásaként két középiskolai csoport - a Babits Gimnázium 12. évfolyamos csoportja és a M. Krleža Horvát Gimnázium 11. évfolyamos osztálya - tett látogatást az Orosz Központban, az Orosz Filológia Tanszéken és a Horvát Tanszéken. A diákok megismerkedtek az oktatási egységekben folyó tevékenységgel, rendezvényekkel, valamint tájékoztatást kaptak a továbbtanulási lehetőségekről. Nagy örömünkre szolgált, hogy vendégül láthattuk a jövő egyetemistáit, abban a reményben búcsúzva tőlük, hogy a következő tanévben újra találkozhatunk néhányukkal. Köszönjük, hogy az igazgatónő és az osztályfőnök fontosnak tartotta a programot és elkísérte a diákokat a látogatásra.

Hiba | Pécsi Tudományegyetem

Hiba

A webhelyen nem várt hiba történt. Érdemes később újrapróbálkozni.