Meghívó – Приглашение

Június 6.-át, a nagy orosz költő A.Sz. Puskin születésének napját  a többnyelvűség és kulturális sokszínűség támogatásának és fejlesztésének programja keretében az ENSZ az Orosz Nyelv Napja-ként ünnepli. A program egyik célja - az ENSZ hivatalos nyelvei: angol, arab, spanyol, kínai, orosz és francia egyenjogúságának támogatása.

A nyelvek napja megünnepléséről szóló döntést a Társadalmi Információs Ügyosztály (jelenleg  Globális Kommunikációs Ügyosztály) fogadta el az Anyanyelv Nemzetközi Napja előestéjén, amelyet a UNESCO indítványára minden év február 21.-én tartunk.

A PTE Orosz Központ a Magyar-Orosz Társasággal közösen 2015 óta rendszeresen megszervezi az "Olvassunk Puskint különféle nyelveken" című rendezvényt, amelyet támogat az "Orosz Világ" Alapítvány és az Orosz Központok a különböző országokban.

Ebben az évben az esemény online módon rendezhető meg, ezért kérünk minden érdeklődőt, csatlakozzon a résztvevőkhöz. Kérjük bármelyik Puskin vers felolvasását oroszul vagy anyanyelven és a felvételt küldjék el az oroszkozpont@gmail.com címre.

Minden résztvevő oklevelet kap, a felvételeket elhelyezzük az Orosz Központ honlapján.

Várunk minden érdeklődőt!

Az Orosz Központ munkatársai

6 июня, в день рождения великого русского поэта А.С. Пушкина, в рамках программы поддержки и развития многоязычия и культурного многообразия, в ООН отмечается День русского языка. Одна из целей этой программы — поддержание равноправия всех шести официальных языков ООН: английского, арабского, испанского, китайского, русского и французского.
Решение о проведении дней языков было принято Департаментом общественной информации (нынешний Департамент глобальных коммуникаций) накануне Международного дня родного языка, отмечаемого ежегодно 21 февраля по инициативе ЮНЕСКО.
Русский центр Печского университета совместно с Венгерско-русским обществом, начиная с 2015 года, регулярно проводит акцию "Читаем Пушкина на разных языках", которую поддерживает фонд "Русский мир" и Русские центры в разных странах.
В этом году, к сожалению, эта акцию пройдёт в режиме онлайн, и мы приглашаем всех желающих присоединиться к ней. Просим прочитать любое стихотворение А.С. Пушкина на родном или русском языке и видеоролик выслать по адресу oroszkozpont@gmail.com.
Все участники акции получат дипломы за участие, а их выступление будет размещено на сайте Русского центра.
Приглашаем всех желающих!
Сотрудники Русского центра