Выставка учебников по русскому языку открылась в Печском университете

После революции 1848-1849-х годов в Австро-Венгрии славяне получили больше культурной автономии. В Венском и Будапештском университете в сентябре 1849 года были открыты кафедры славянской филологии, среди предметов которых с первого же дня находился и русский язык. С того времени и начинается история обучения русскому языку в Венгрии. В Русском центре Печского университета была открыта выставка учебников по русскому языку, посвящённая 175-летию начала преподавания русского языка в Венгрии. На выставке представлены учебники для общих школ и гимназии, изданные в разные годы, в том числе и редкие книги, по которым занимались ученики в начале 50-х годов прошлого века.

Tankönyvkiállítás nyílt a Pécsi Tudományegyetemen

Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc után a Magyarországon élő szlávok nagyobb kulturális autonómiát kaptak. A Bécsben és Budapesten működő egyetemen 1849 szeptemberében szláv filológia tanszékek nyíltak, ahol a tantárgyak között szerepelt az orosz nyelv is. Ettől a tanévtől kezdődik a magyarországi orosznyelv tanítás története.

A Pécsi Tudományegyetem Orosz Központja kiállítást szervezett orosz nyelvi tankönyvekből a magyarországi orosznyelv tanítás 175. évfordulója alkalmából. A kiállításon megtekinthetők a különböző években kiadott általános és középiskolai tankönyvek, könyvritkaságok a múlt század 50-es éveiből, amelyekből a korabeli diákok tanulták a nyelvet.